iPon Hírek

Érkezés menetrend szerint: elérhető a GeForce GTS 450

Dátum | 2010. 09. 13.
Szerző | J.o.k.e.r
Csoport | MEGJELENÍTÉS

A híreknek megfelelően ma végre hódító útjára indult az Nvidia GeForce GTS 450-es videokártyája, amely 129 dolláros ajánlott végfelhasználói árral kerül a boltok polcaira.


Az újdonság 40 nm-es csíkszélességgel készülő GF106-os GPU-val rendelkezik, amely 192 CUDA maggal áll a költséghatékony videokártya után kutató játékosok rendelkezésére. A DirectX11-es, CUDA és PhysX, 3D Vision támogatással is ellátott termék 32 textúrázóval és 16 darab renderelő egységgel érkezik. A 783 MHz-en ketyegő GPU textúra kitöltési sebessége 25,1 GigaTexel/s értéket képvisel, a CUDA magok órajele pedig 1566 MHz. A GPU és az 1024 MB-nyi GDDR5-ös fedélzeti memória között 128-bites adatsín húzódik, így a 3608 MHz-en ketyegő chipek 57,7 GB/s memória sávszélességet kínálnak. A videokártya 106W-os TDP mellett üzemel, az alkatrészek hűtéséről pedig egy kétslotos, egyventilátoros megoldás gondoskodik. Az újdonság a PCI Express 2.0 x16-os slot mellett egy hattűs PCI Express tápcsatlakozó segítségével szerzi be a működéséhez szükséges áramot. A termék egyébként két darab DVI és egy mini HDMI video kimenettel érkezik.


A különböző Nvidia partnerek kínálatában már megjelentek a referencia felépítéssel, illetve az egyedi hűtéssel és/vagy megemelt órajelekkel rendelkező újdonságok, amelyeket az alábbiakban lehet megtekinteni. A mai napon valószínűleg új driver is várható, ha időben megjelenik, akkor a holnapi napon olvashattok nálunk is a GTS450 sebességéről nem béta driverekkel.

ASUS

1.2.





















ASUS ENGTS450-DirectCU: 783 MHz (GPU), 1566 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM).
ASUS ENGTS450-Top: 925 MHz (GPU), 1850 MHz (shaderek), 4000 MHz (RAM).

EVGA

1.2.3.















EVGA GeForce GTS 450 FPB: 822 MHz (GPU), 1645 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM). Ár: 129 dollár.
EVGA GeForce GTS 450 Superclocked: 882 MHz (GPU), 1764 MHz (shaderek), 3800 MHz (RAM). Ár: 139 dollár.
EVGA GeForce GTS 450 FTW: 920 MHz (GPU), 1840 MHz (shaderek), 4104 MHz (RAM). Ár: 149 dollár.

Galaxy


Galaxy GTS 450 GC: 825 MHz (GPU), 1650 MHz (shaderek), 3696 MHz (RAM).
Galaxy GTS 450 SuperOC: 888 MHz (GPU), 1776 MHz (shaderek), 4000 MHz (RAM).

Gigabyte

1.2.
















Gigabyte N450-1G: 783 MHz (GPU), 1566 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM).
Gigabyte N450OC-1G: 830 MHz (GPU), 1660 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM).

KFA2


KFA2 GeForce GTS 450 1GB EX OC: 825 MHz (GPU), 1650 MHz (shaderek), 3696 MHz (RAM). Ár: 122 euró.
KFA2 GeForce GTS 450 1GB LTD OC: 888 MHz (GPU), 1776 MHz (shaderek), 4000 MHz (RAM). Ár: 137 euró.

MSI

1.2.


















MSI GeForce GTS 450 Cyclone:
850 MHz (GPU), 1700 MHz (shaderek), 4000 MHz (RAM).

Sparkle

1.2.















Sparkle GTS 450: 783 MHz (GPU), 1566 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM).
Sparkle Calibre X450: 850 MHz (GPU), 1700 MHz (shaderek), 3800 MHz (RAM).

ZOTAC

1.1.
















ZOTAC GTS450: 810 MHz (GPU), 1620 MHz (shaderek), 3608 MHz (RAM). Ár: 128 euró.
ZOTAC GTS450 AMP!: 875 MHz (GPU), 1750 MHz (shaderek), 4000 MHz (RAM). Ár: 153 euró.

Új hozzászólás írásához előbb jelentkezz be!

Eddigi hozzászólások

29. Kolondrum
2010.09.13. 11:57
Van választék mit ne mondjak. Az a 9XX-es GPU órajel a 7xx meg 8xx-hez képest nagyon sok.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
28. Georg17
2010.09.13. 12:01
Heh! A Sparkle-n Arctic Cooling hűtő van és nem is néz ki rosszul a lila ventikkel. Az Inno3D megoldásán is ez van 27°C ill. 42°C-okokkal. Az alábbi címen a teljes teszt is megtalálható.

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gts450/
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
27. Cooley
2010.09.13. 12:03
Jaja, az ASUS TOP elég durva lesz az biztos.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
26. geza12345
2010.09.13. 13:22
Sziasztok!

véleményetekre lennék kíváncsi melyik a jobb melyiket érdemesebb megvenni ATi 5670 ddr5 1g vagy ezt a nvidia 450 ??
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
25. Szeeszy
2010.09.13. 13:39
Szerintem egy HD4850 biztos lenyomja, de kíváncsi leszek a tesztekre...persze nem is szabad talán összehasonlítani őket...
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
24. LobiDrg
2010.09.13. 13:44
Nagyon bejon a ASUS ENGTS450-Top Egyébkét a gts 450-et meilyk ATIhoz lehetne hasonlítani ?
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
23. rini
2010.09.13. 13:59
Az 5670 teljesítményben nem ellenfél számára. Nem is egy kategória a két kártya. Egyértelműen az 5750 ellen van tervezve.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
22. Szeeszy
2010.09.13. 13:59
Szerintem a 5750 és az 5770 közé
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
21. ByrDer
2010.09.13. 14:00
geza: rossz a kérdés. Az 5670 egy alacsonyabb katgória. A GTS450-et az Ati 5750 és az 5770 közé próbálták belőni, de épphogycsak az 5750 fölött teljesít, de legalább annyiszor kikap tőle mint ahányszor győz. Használtan veszel egy 5770-et, sokkal jobban jársz.

Ez nem egy olyan jól sikerült darab mint a gtx 460. Ez még az nvidia saját elődjét (gts 250) sem körözi le, az amd-nek meg már lassan egy éve van erre a teljesítményszintre *jobb* megoldása.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
20. fagy
2010.09.13. 15:16
A választék a mostani nV módi szerint hatalmas, két dolog hiányzik nekem: mennyibe kerül az Ipon-nál forintban mindez és egy jó kis honi teszt.
A külföldi eddig megjelent tesztek szerint valóban az 5750 és 5770 közé állt be, közelebb az utóbbihoz, így mindenképpen lekörözi a GTS250-et.
Kellett ez nagyon az árversenyhez, függetlenül attól, hogy a GTS450 kinek mennyire tetszik, Akinek esze ágában sincs ezt a kártyát megvenni, az is jól fog járni, amiben része van a GTS450 megjelenésének.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
19. Terror
2010.09.13. 15:25
Elég messze van ez attól, hogy közelebb legyen az 5770-hez, mint az 5750-hez. A GTS250-nél is gyengébb. Az Overclockersclub és Tomshardware szerint is az 5750-es szintjén mozog, és utóbbi oldalt még az nVidia szponzorálja, szóval kötve hiszem, hogy az Ati javára csaltak volna.

Toms
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
18. fagy
2010.09.13. 16:17
teszt
Ebben a ref jobb a GTS250-nél, de az MSI ott van amit fent írtam.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
17. jozsefm
2010.09.13. 17:13
Azt a mindenét, kinálatban ,választékban mident elsöprő egészpályás letámadás!
Esetenként a hütést már tulzásnak érzem, a mostanság divatos egyslotos kivitelezés mellet,ebben a teljesítmény-szegmensben.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
16. psylocke
2010.09.13. 18:08
evga pfb, kicsi tuninggal ajánlott áron, ffa2 ex, zotac szintén. Látszik nincs kötelező, ez sokkal jobb így.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
15. bigmac
2010.09.13. 19:00
Nem pont a GTS 450 hez kapcsolódik, de megfigyeltem, hogy a Techpowerup-os tesztekben a GTX480 2560 as felbontásban utoléri az 5970 et.
http://techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTS_450_TOP_DirectCU/28.html
http://techpowerup.com/reviews/Axle/GeForce_GTS_450_OC/28.html
Frissen tesztelték, és ilyen jó már az Nv driver?
Bár azt nem értem, hogy többféle GTS450 et is teszteltek, de mindegyik tesztben máshogyan áll az 5970 a GTX480 hoz képest, van ahol a GTX480 meg is előzi.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
14. Heroes27 bigma...
2010.09.13. 19:05
Jó és hány embernek van ilyen felbontást adó készüléke. Meg mennyien játszanak ekkora felbontáson, még akinek 5970-enje is van, azis maximum 1920ba tolja, mert hova kell neki több, ráadásul nincs olyan monitora. Ott meg már elvérzik vele szemben a 480. Javítsatok ki ha nem így van.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
13. Terror
2010.09.13. 19:29
Felsőkategóriás kártyákat jobb oldalakon 2560*1600-as felbontáson szokás tesztelni, 40"-es hdtv-n. Azokon peddig izzad a HD5970 és GTX480 is rendesen. Nem hiszem, hogy MO-n túl sok embernek áll halomban az ilyen kijelző, de biztos vagyok benne, hogy nyugaton jó pár kockának van.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
12. rini
2010.09.13. 20:58
Én úgy gondolom, hogy ott érdemes mérni az összes kártyát amilyen felbontáson az adott tesztprogramok még játszható felbontáson játszhatóak illetve ott ahova a kártya gyártójának ajánlása szól. Tehát a minimum FPS nem esik 25 alá. Ezek a kártyák nem full hd és ultra beállításokra vannak tervezve egyik oldalon sem. Tehát teljesen felesleges az ilyen arányú (1920 és az feletti) felbontásokon tesztelni.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
11. becike
2010.09.13. 21:02
40"-os hdtv felbontása mindössze 1920x1080. 2560*1600 as felbontás 30"-os monitorokon van. De kivácsi lennék, mi az a "jobb oldal". lol.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
10. rabib
2010.09.13. 21:10
Nagyon jó kártya lesz ez szerintem.

Na ne hülyüljünk már, hogy nem lesz jobb a GTS250-nél. Ezt ki találta ki? Elég szomorú lenne, ha nem tudna annyit. Ráadásul szerintem az 1 Ghz-s GPU órajel elérhető. Azzal HD5770 megvan.
Egyébként: sokan írták korábban, hogy a GTX460 768 MB-os változata nem a HD5770 ellenfele, neeem az a HD5830 ellen van! Ha igen, akkor mi lesz a HD5770-nel, ha ez a GTS450 nem tud annyit, mint egy HD5750, ami még a GTS250-nél is jobb? Valami hiba van a sok elképzelésben.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
9. Heroes27 rabib
2010.09.13. 21:13
rabib látom mostanában nem követeted ezeket, a 768-as az 5830 ellenfele. Nem az 5770. A gigás már megveri bőven az 5830-at, de az 5850 szintjét nem éri el, DE egy jó OC-s verzióval ott lehet lenni a nyakán egyes játékok esetén.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
2010.09.13. 21:21
De követem a dolgokat. Én arra próbálok rávilágítani, hogy mi lesz a HD5770-nel? Annak ki lesz az ellenfele? Ha GTS450 nem, akkor mi? GTS455? Szerintem inkább GTX460 768 MB. Árban alig drágább nála, és sokkal gyorsabb nála. Más indok nem is kell.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
7. jozsefm
2010.09.13. 21:47
Szia

A HD 5770 köszöni szépen jól van ,és nem foglalkozik a 768-asal ,egyenlőre nem tudnak annyit gyártani belőle amennyit el ne vinnének!
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
6. Brunze
2010.09.14. 12:44
Hát ez a GTS 450 ez nem lessz tul siker hacsak nem lessz baromi olcsó.
Sajnos ez nem az a kártya amire oly sokan vártak.
Enyi késés után már illet volna egy olyan kártyát kihozni ami a HD 5770 és az 5830 között van teljesítményben de árban az 5770 alatt egy picivel.

Ehelyett ez egy GTS 250+DX11

Itt egy rővid teszt a Gainward 450 Glh kártyárol: [LINK]
Ez a kártya az asus top szintjén van(gpu 930 Mhz) és igy is csak épen hogy beéri a HD 5770-et.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
2010.09.14. 20:17
Na azért ezt nem mondanám. Elég jó lesz ez a GTS450. Ha más nem, akkor majd a tuningoltak közel 1 Ghz-s GPU órajellel.

Már nem azért, de ebben a GTS 450-ben a 9600 GT-met látom.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
4. jozsefm rabib
2010.09.14. 20:43
Szia rabib

Ilyen gyorsan kiszeretni a GTX-460ból ejnye-ejnye ! Te csapodár!
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
3. Heroes27 jozse...
2010.09.14. 20:48
vagy vesz mindegyikből egyet és itt etet minket
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
2. rabib
2010.09.14. 21:15
Hát, figyeljetek, nincs semmi kizárva sem. Nem tudom még, hogy mit is veszek majd. Viszont lehet, hogy majd GTX560-at fogok jövő nyáron. Bizonytalan vagyok.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!
1. jozsefm rabib
2010.09.14. 23:49
Hát ebben a tüzharcban amit most az Nvidia kezdett és az ATi heteken belül szerintem kiteljesit, ember legyen a talpán aki jó döntést tud hozni!Elég csak a minapi leárazásra gondolni,hogy mit érezhet most az, aki egyébként tökéletesen elégedett lenne ,ha két három hete nem adott volna ki tizezreket pluszban a kártyájára!Ha a jövő nyárig nem is ,de két-három hónapot már érdemes kiböjtölni ,mert mint az előző példa is mutatja busásan megtérülhet.
 
Válasz írásához előbb jelentkezz be!