Kedvezőtlen eredmények a videó vezérlők szegmenséből

Dátum | 2013. 02. 21.
Szerző | J.o.k.e.r
Csoport | MEGJELENÍTÉS

Mielőtt fejest ugranánk a mélyvízbe, feltétlenül tisztáznunk kell, hogy a lenti adatok a teljes videó vezérlő piac szállítási mutatóit tartalmazzák, azaz nem csak a videokártyák, hanem a processzorban elhelyezett videó vezérlők, illetve a beágyazott videó vezérlők szállítási mutatóit is magukban foglalják. Az összesített becslés nem tartalmazza az x86-os és ARM alapú szervereket, az ARM alapú táblákat és okostelefonokat, viszont tartalmazza az x86-os táblákat. Nem túl rózsás a kép Először is nézzük, hogyan teljesített a komplett szegmens. Éves szinten vizsgálva azt látjuk, hogy a tavalyi év negyedik negyedévében a teljes videó vezérlő szegmens 11,5%-os csökkenést szenvedett el az előző év azonos időszakához képest, míg a PC-s videó vezérlő piac összességében 5,6%-os csökkenésen van túl. Negyedéves szinten picivel jobb a helyzet, de az eredmény még így is lehangoló, hiszen a teljes videó vezérlő szegmens 8,2%-os csökkenést szenvedett el. A tízéves átlag alapján az átlagos negyedévenkénti növekedés -1,3%-os értéket képvisel, ehhez képest az elmúlt negyedév jócskán kilóg a sorból a maga 8,2%-os csökkenésével. Az eredmény azért is meglepő, mert a teljes PC piac ezzel egy időben negyedéves szinten 2,8%-os növekedést könyvelt el.
A piaci részesedések alakulása a szállítási mutatók függvényében. A kép nagyítható!
Most pedig nézzük, hogyan teljesítettek éves szinten a nagy gyártók. Az Intel 5%-os, az Nvidia 4,6%-os, az AMD 29,4%-os, a VIA pedig 10%-os csökkenést könyvelhetett el. Az AMD esetében az asztali APU egységek szállítási mutatója negyedéves szinten 0,8%-kal emelkedett, a mobil APU egységeké pedig 19,1%-kal csökkent. A vállalat teljes PC-s videó vezérlő szállítási mutatója 13,6%-kal lett alacsonyabb, mint a tavalyi év harmadik negyedévében. A Nvidia negyedéves szinten asztali fronton 15,1%-kal kevesebb videokártyát szállított le, míg mobil fronton 18,4% volt a csökkenés mértéke. A vállalat összesített videó vezérlő szállítási mutatója 16,7%-kal lett alacsonyabb, mint az előző negyedévben, Az Intel háza táján az asztali processzorba integrált videó vezérlők szegmensében 3%-os növekedés mutatkozott, a mobil processzorban lapuló videó vezérlők piacán pedig 6,76%-os csökkenést könyvelhetett el a cég. Az összesített szállítási mutató 2,9%-kal marad el a tavalyi év harmadik negyedévében felmutatott eredménytől. Érdekesség és egyben abszolút nem meglepő, hogy az Intel nem szerverekbe szánt processzorainak 99%-a tartalmaz beépített videó vezérlőt, az AMD-nél pedig 67%-os ez az arány. Az AMD egyébként még mindig szállít integrált videó vezérlővel ellátott lapkakészleteket is. A mobil, illetve asztali videokártyák szegmensét vizsgálva negyedéves szinten 15,9%-os, éves szinten pedig 9,7%-os csökkenést figyelhetünk meg, amelynek okaként a táblák népszerűségének robbanásszerű növekedését, illetve a kedvezőtlen gazdasági helyzetet jelölhetjük meg.
Új hozzászólás írásához előbb jelentkezz be!

Eddigi hozzászólások

7. gab78
2013.02.21. 10:23
Az AMD-nél azt mondják, hogy nem érdeklik őket az ARM alapú telefonok és táblák, hát szerintem gyorsan meg fogják gondolni magukat. A piaci igényeket kell kiszolgálni, manapság pedig mindenki mobilkütyüzik...

Válasz írásához előbb jelentkezz be!
6. atti2010 gab78
2013.02.21. 11:54
AMD most ünnepel mert ők csinálják az APU-t a kövi PS4 -hez és lehet az Xboxhoz is, nem hiszem hogy most bele akarnának vágni egy ilyen telefonos versenybe tabbletre pedig hamarosan lesz APU.

5. bernyi
2013.02.21. 15:23
Talán nem 60k-tól kéne kezdődnie azoknak a kártyáknak, amire érdemes lecserélni a 2-3 éves darabokat és rögtön többet tudnának eladni.

4. damaniac82
2013.02.21. 17:43
A fene esne a sok mobil vacakba. Csak tudnám mit élveznek az emberek a 4-10" kijelzőkön... :-/ Akkor már inkább az augmented reality (gyk. Google Glass)

3. jozsefm daman...
2013.02.21. 18:16
Bolhamonitork, nekik szélesvászon a 10"

2. proton
2013.02.21. 20:42
Damaniac82: Persze mert te 24" monitorral meg pc-vel netezel a buszon?

1. sks7891
2013.02.22. 00:49
Nem minden app-hoz kell ám 24". Ne legyünk már földhözragadtak. (:
Nem a PC ellenfeleként gondoljunk a kis kijelzős készülékekre, hanem alternatívaként.